O nas

O firmie Wilmar

Spółka Wilmar powstała w 1990 roku. Jest to firma z wieloletnią tradycją. U podstaw naszej działalności leżą wartości rodzinne oraz ciężka praca kilku pokoleń odnajdujących w biznesie pasję tworzenia. Prowadząc biznes kierujemy się perspektywami rozwoju, dlatego skupiamy się  na ulepszaniu naszych produktów oraz ekspansji na nowe, nieznane dotychczas, rynki. Siłę Wilmar każdego dnia buduje zespół ponad 50 pracowników skupionych na wspólnym budowaniu wartości.

W 2008 roku rozpoczęliśmy produkcję oleju rzepakowego. Od tamtej pory sukcesywnie rozwijamy zakład przetwarzania rzepaku, zwiększając skalę produkcji, wydłużając łańcuchy wartości i wykorzystując innowacyjne rozwiązania biznesowe w celu uzyskania najlepszych  rezultatów.

 

Od początku przetwórstwo rzepaku oznaczało dla nas nie tylko produkcję wysokiej jakości oleju, ale również zmianę wszystkich strumieni w produkty o wysokiej jakości i  funkcjonalności, ekstrudowany makuch rzepakowy jest tego przykładem. Jako jedyni w Polsce nieprzerwanie od roku 2008 oferujemy go w roli wartościowego surowca wysokobiałkowego polepszającego własności spożywcze pasz dla zwierząt, stanowiącego realną alternatywę do importowanej poekstrakcyjnej śruty sojowej.

 

 

Na przestrzeni lat rozwinęliśmy technologię przetwarzania rzepaku do unikatowej metody tłoczenia oleju oraz jego rafinacji. Od roku 2016 naszym priorytetem jest nie tylko zaopatrywanie tradycyjnych rynków zbytu, ale też aktywne poszukiwanie nowych możliwości ekspansji poprzez stosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oferujących nowe innowacyjne produkty.

Nad innowacyjnymi projektami realizowanymi w ramach prac badawczo-rozwojowych pracuje zespół specjalistów tworzący autorskie rozwiązania technologiczne oraz udoskonalający istniejące już  metody produkcji.

 

 

W dążeniach do realizacji celów biznesowych spółki jesteśmy otwarci na współpracę z partnerami mającymi do zaoferowania perspektywiczne rozwiązania korelujące z naszą strategią rozwoju biznesu.  Efektem tego podejścia jest nasza inwestycja w 2016 roku w spółkę NapiFeryn BioTech Sp. z o.o., która z sukcesem rozwija unikatową w skali świata technologię pozyskiwania izolatów białkowych z nasion rzepaku.

 

Nasza wizja przyszłości spółki przewiduje komercjalizację potencjału drzemiącego w nasionach rzepaku poprzez poszukiwanie i stosowanie rozwiązań biznesowych otwierających nowe rynki dla produktów pochodnych nasion rzepaku zarówno w tradycyjnych łańcuchach dostaw takich jak żywność, pasze ale również w aplikacjach, w których produkty z rzepaku dziś nie występują.

W ten sposób chcemy łączyć niezwykłe, wszechstronne możliwości tej rośliny z działaniem na rzecz zrównoważonego rozwoju wspólnego otoczenia.