About Wilmar

Where are we heading

Wilmar od ponad 30 lat działa na polskim rynku i konsekwentnie buduje pozycję czołowego producenta wyrobów z przetworzonego rzepaku. U podstaw funkcjonowania firmy leżą rodzinne tradycje, które idą w parze z potrzebą ciągłego udoskonalania produktów oraz ekspansją na nowe, perspektywiczne rynki. Firma z Dolnego Śląska od początku swojego istnienia w swojej dalekosiężnej strategii stawia na rozwój przez produkcję towarów najwyższej jakości. Nad innowacyjnymi projektami czuwa dział badawczy, w którym pracują absolwenci kierunków technicznych. Regularnie przeprowadzają analizy i testy prototypów produktów przed wprowadzaniem ich na rynek.

W rozwoju firmy Wilmar należy wyróżnić trzy kamienie milowe. Pierwszym z nich była decyzja o zmianie przedmiotu działalności. Z importera owoców i warzyw spółka stała się czołowym producentem oleju rzepakowego. Ta decyzja zdefiniowała dalszy rozwój firmy z Żórawiny. Kolejnym kamieniem milowym było postawienie na rozwój innowacyjnych rozwiązań. W 2018 roku Wilmar podjął się realizacji projektu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przewiduje on uruchomienie produkcji substancji na bazie oleju rzepakowego w listopadzie 2023 roku. Docelowo ma ona stanowić alternatywę dla produktów opartych na ropie naftowej przeznaczonych na rynek chemiczny i farmaceutyczny. Trzecim kamieniem milowym wyznaczającym kierunek rozwoju firmy będzie z kolei wprowadzenie na rynek oleju rzepakowego pod własną marką.

Wilmar cały czas stawia na nowe pomysły. Współpracuje także z innowacyjnymi startupami i dąży w swojej działalności do odkrywania kolejnych zastosowań rzepaku. Jest otwarta na nowoczesne modele biznesowe i  konsekwentnie podążą ścieżką zrównoważonego rozwoju.